Imuninę sistemą veikia įvairūs faktoriai, tačiau nuo mūsų gyvenimo būdo didele dalimi priklauso, kaip gerai ji atliks apsaugines funkcijas. Šaltuoju metų laiku tampame mažiau atsparūs virusinėms infekcijoms, todėl prasidėjus rudeniui svarbu papildomai rūpintis savo imuniteto būkle. 

Žinoma, ne visada išvengsime ligų, o ir nusilpusio imuniteto per dieną nesustiprinsime. Tačiau koreguodami gyvenseną ir atsižvelgdami į rizikas, galime daug lengviau išgyventi rudeninių ligų sezoną ir paruošti organizmą žiemai. 

Viskas prasideda nuo mažų dalykų

Subalansuokite savo miego režimą: eikite miegoti ir kelkitės tuo pačiu metu, per naktį išmiegant po 7-9 valandas. Apie savo miego kokybę galite spręsti pagal tai, kaip jaučiatės atsikėlę iš ryto. Jei rytais nesijaučiate žvalūs, neturite motyvacijos – tai gali būti signalas, kad jūsų miegas yra sutrikęs. Galbūt vertėtų keisti vakaro rutiną, sumažinti kofeino suvartojimą ar atrasti kitų būdų, kurie padėtų pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. 

Šaltuoju metų laiku gali būti sunkiau užtikrinti visavertę mitybą, tačiau tai nėra neįmanoma užduotis. Atminkite, jog maisto sezoniškumas ir įvairovė yra vieni svarbiausių sveikos mitybos komponentų. Dėl to į maisto racioną rudenį įtraukite kuo daugiau sezoninių vaisių ir daržovių, sėklų, riešutų, raugintų produktų, grūdinių gaminių, kruopų. Gerkite daug vandens. Ribokite alkoholio, nikotino, sočiųjų riebalų, pridėtinio cukraus, perdirbtų maisto produktų suvartojimą. 

Nepamirškite fizinio aktyvumo net ir vyraujant permainingiems orams ar žemai oro temperatūrai. Optimalus fizinis krūvis priklauso nuo kiekvieno žmogaus, tačiau daugiau laiko praleidžiant namuose tikrai nepamaišys papildoma mankšta ar dažnesni pasivaikščiojimai gryname ore.  Judėjimas teigiamai veikia ne tik fizinę būklę – būdami fiziškai aktyvūs jaučiamės geresnės nuotaikos, labiau pasitikintys savimi.  

Rudeninę melancholiją galima išnaudoti savo labui

Sveikas gyvenimo būdas nesuteiks daug naudos, jei kasdienybėje būsite apimti nerimo ir streso. Stresas tiesiogiai silpnina imuninę sistemą ir „nutiesia“ kelią į įvairias ligas, todėl psichologinės gerovės palaikymas ne ką mažiau svarbus nei sveikas maistas ar fizinis aktyvumas.

Jei esate tarp tų, kuriuos rudenį apima slogi nuotaika ar melancholija, užsiimkite jums malonia veikla ar atraskite naujų, kurios padėtų suvaldyti nerimą, stresą, suteiktų žinių ar tiesiog praturtintų kasdienybę. Meditacija, dienoraščio rašymas, meniniai užsiėmimai, knygų skaitymas tam puikiai tinka. Taip pat svarbu kuo dažniau leisti laiką gryname ore, bendrauti su žmonėmis. Psichologinė gerovė teigiamai atsiliepia fizinei organizmo būklei. 

Rudenį svarbi ir papildoma apsauga 

COVID-19 pandemija paskatino atsigręžti į higienos svarbą bei išsiugdyti naujų įpročių, kurie padėtų apsisaugoti nuo virusinių infekcijų. Ir toliau svarbu nepamiršti rekomendacinių apsaugos priemonių – nuo rankų plovimo iki kaukių dėvėjimo. 

Trumpėjant dienoms ir rečiau mėgaujantis saulės spinduliais, itin svarbu į dienos racioną įtraukti vitamino D papildų. Taip pat rudenį rekomenduojama stiprinti sveikatą ir papildomomis priemonėmis. Priklausomai nuo sveikatos būklės, tam puikiai tinka sportas, aktyvus laisvalaikis ar pasivaikščiojimai gamtoje, dienos režimo laikymasis ir tinkamas bei kokybiškas poilsis.

Immunotrofina d, kurio sudėtyje yra beta gliukanai, B grupės vitaminai, vitaminas D, jodas ir argininas, padeda palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą, mažinti nuovargį. Taip pat padeda palaikyti normalią psichologinę būkle, kas itin aktualu tamsiuoju metų laiku. Preparatas tinkamas vartoti vaikams nuo 3 metų amžiaus ir suaugusiems.