Naujagimiai ir kūdikiai negali išreikšti savo jausmų žodžiais, tačiau nuo pat gimimo jie „pasakoja“ apie savo emocinę būseną per garsus, veido mimikas, gestus, kūno judesius. Tėvų nuolatinė užduotis – išsiaiškinti ir patenkinti savo mažylio poreikius, tarp kurių vienas dažniausių siejasi su nepatogiomis, dirginančiomis ar laiku nepakeistomis sauskelnėmis. 

Įprastai mažamečiai nemėgsta sauskelnių keitimo proceso, tačiau augančiam vaikui tenka tą atlikti daugybę kartų. Neretai sauskelnių keitimas tampa tikru galvos skausmu patiems tėvams. Prie to prisideda ir tai, jog nors rinkoje yra pačių įvairiausių prekių ženklų ir rūšių sauskelnių, tinkamiausių parinkimas dažnai tampa painiu procesu. 

Šiame straipsnyje gudruciovaistine.lt dalijasi patarimais, į ką atkreipti dėmesį perkant kūdikiui sauskelnes.

Prekės ženklas 

Prekės ženklas yra vienas pirmųjų kriterijų, į kurį reikėtų kreipti dėmesį ieškant sauskelnių savo mažyliui. Tai nereiškia, kad tik brangiai kainuojančių ar didelį dėmesį reklamai skiriamų prekių ženklų sauskelnės yra kokybiškiausios ir būtinai tiks jūsų kūdikiui. 

Vertėtų rinktis visame pasaulyje pripažintus, ilgus metus sauskelnių versle besispecializuojančius prekių ženklus. Tokios įmonės yra sukaupusios ilgametę patirtį, atlieka daugybę tyrimų, kad sukurtų geriausiomis savybėmis pasižyminčias sauskelnes pagal inovatyviausias technologijas. Apie prekės ženklo kokybę ir patikimumą galite spręsti pagal įgytus sertifikatus, reputaciją, klientų atsiliepimus.

Sauskelnių ypatybės

Išsirinkus keletą jus sudominusių prekių ženklų, svarbu patikrinti, ar jų gaminamoms sauskelnėms būdingos tam tikros ypatybės. 

Pirmiausia, sauskelnės turėtų pasižymėti gera absorbcija – efektyviai sugerti ir apsaugoti nuo pratekėjimo. Jei sauskelnės nėra pakankamai sandarios ir gerai sugeriančios šlapimą bei išmatas, kūdikio odoje dėl perteklinės drėgmės gali atsirasti alerginių reakcijų. Reikalingas sauskelnių absorbcijos lygis priklauso nuo individualaus vaiko. 

Drėgmės indikatorius yra kita svarbi sauskelnių ypatybė. Tam tikros spalvos linijos, kurių spalva pasikeičia kada sauskelnės visiškai susitepa, padeda tikrinti sauskelnių drėgnumą ir laiku pastebėti, kada sauskelnes reikia keisti. 

Sauskelnių minkštumas ir pralaidumas orui taip pat apsaugo kūdikio odą nuo dirginimo, leidžia odai kvėpuoti ir tinkamai funkcionuoti. Sauskelnės, pagamintos iš šiurkščių ir orui nepralaidžių medžiagų, kūdikiui gali sukelti odos iššutimą ir kitas uždegimines odos reakcijas.  

Sauskelnių tamprumas ir lankstumas ne tik supaprastina vystymo procesą, tačiau ir užtikrina lengvą prisitaikymą prie individualios kūdikio kūno struktūros ir odos. Tamprios ir lanksčios sauskelnės leidžia kūdikiui komfortiškai judėti, patogiai priglunda prie kūno, nespaudžia ir netrina odos, padeda išvengti odos pažeidimų. 

Kūdikio svoris

Nuo kūdikio svorio priklauso tinkamiausias sauskelnių dydis, todėl prieš perkant sauskelnes rekomenduojama pasverti kūdikį ir pagal jo svorį išsirinkti sauskelnes. 

Augančio vaiko svoris sparčiai kinta, todėl nuo pat gimimo periodiškai būtina pritaikyti vis didesnio dydžio sauskelnes, pastebėjus, jog sauskelnės tapo per ankštos. Dėl šios priežasties nevertėtų prisipirkti vieno dydžio sauskelnių atsargų – tokiu būdu greičiau ne sutaupysite, o tik išleisite per daug pinigų.

Kaip lengviau išsirinkti tinkamiausias sauskelnes

Kad įsitikintumėte, kurios sauskelnės jūsų kūdikiui tinkamiausios, gali būti naudinga įsigyti dviejų-trijų skirtingų rūšių ar prekių ženklų sauskelnių mažiausiais kiekiais ir praktiškai išbandyti jų tinkamumą. 

Be to, vis dar vyrauja įsitikinimas, kad medžiaginiai vystyklai yra komfortiškiausi ir tinkamiausi kūdikio odai. Tačiau medžiaginių vystyklų naudojimas ne tik pareikalauja daugiau laiko bei pastangų iš tėvų, tačiau ir padidina drėgmės sukeliamų uždegiminių kūdikio odos reakcijų riziką.

Jei siekiate palengvinti visą vystymo procesą, sutaupyti laiką ir užtikrinti malonią patirtį savo mažyliui, vertėtų rinktis vienkartines sauskelnes. Šiuolaikinės, patikimų gamintojų vienkartinės sauskelnės yra mediciniškai tiriamos ir kuriamos taip, kad būtų užkirstas kelias uždegiminėms kūdikių odos reakcijoms ir sumažėtų rūpesčiai tėvams.

Vienų iš labiausiai pripažintų ir pamėgtų viso pasaulio tėvų „Moony“ sauskelnių gamintojai yra laikomi vienkartinių sauskelnių rinkos inovacijų lyderiais. Nuo 1981 metų sauskelnių versle veikianti kompanija yra pirmoji pasaulyje, pradėjusi kurti sauskelnes, apsaugančias kūdikių odą nuo drėgmės ir pratekėjimo. Šias sauskelnes dabar galite įsigyti ir Gudručio Vaistinėje.

„Moony“ sauskelnės gaminamos iš natūralių, netoksinių medžiagų, kurios apsaugo nuo alerginių reakcijų ir yra itin švelnios kūdikių odai. Unikali gamybos technologija užtikrina, kad „Moony“ sauskelnės efektyviai absorbuotų drėgmę iki 12 valandų, lengvai prisitaikytų ir priglustų prie kūdikio odos, leistų jai kvėpuoti. Pažangus dizainas, integruotas drėgmės indikatorius tėvams leidžia greitai ir be rūpesčių keisti sauskelnes net ir neturint tam įgūdžių. 

„Moony“ taip pat pasižymi plačiu įvairių dydžių sauskelnių pasirinkimu kūdikiams iki pat dvejų metų. Galite rinktis berniukams ir mergaitėms skirtas sauskelnes ir sauskelnes-kelnaites (S 4-8 kg; M 6-11 kg; L 9-14 kg; BIG 12-22 kg) bei naktines sauskelnes-kelnaites (L 9-14 kg; SUPER BIG 13-28 kg), kurios idealiai pritaikytos kiekvieno kūdikio poreikiams skirtingais augimo etapais.

2016 metais gamintojai pristatė „Moony Natural“ sauskelnių ir sauskelnių-kelnaičių liniją (NB 0-5 kg; S 4-8 kg; M 5-10 kg; M 6-11 kg; L 9-14 kg; BIG 12-22 kg). Šios sauskelnės pagamintos iš organinės medvilnės ir savo sudėtyje turi natūralių alyvuogių, jojobos ir arganų aliejų, todėl yra puikus pasirinkimas kūdikiams, turintiems itin jautrią odą. Sauskelnių linija yra sertifikuota tarptautiniu ekologiniu „OEKO-TEX 100“ standartu, kuris nurodo aukščiausią tekstilės gaminių kokybę. 

„Japonijos mamų asociacija“ 2013-2015 metais „Moony“ sauskelnes išrinko kaip geriausias Japonijoje. „Moony“ kaip geriausi sauskelnių gamintojai Japonijoje 2015 metais laimėjo ir nacionalinius „Vaikų priežiūros prekių“ bei „Geriausio dizaino“ apdovanojimus.