Daugybę rūpesčių sukelia, atrodo, paprastas susirgimas – sloga. Bemiegės naktys, pakitęs maisto skonis bei sutrikusi uoslė, o ką jau kalbėti apie tėvams užgriuvusias problemas dėl darbo, kuomet tenka slaugyti sergančius vaikus.

Sloga (rinitas) – nosies gleivinės liga, kuria serga ir vaikai, ir suaugę. Nealerginės slogos skirstomos į infekcines (ūmias ir lėtines) ir neinfekcines (atrofinės, hipertrofinės, vazomotorinės). Infekcinę slogą dažniausiai sukelia virusai. Įtakojantys faktoriai yra bendras ir vietinis organizmo peršalimas, padidėjusi oro drėgmė ir kt. Negydžius slogos ar jai užsitęsus gali išsivystyti daugybė pavojingų komplikacijų (prienosinių ančių, vidurinės ausies uždegimai, o uždegiminiam procesui leidžiantis žemyn, gali išsivystyti faringitas, tonzilitas, bronchitas ar net plaučių uždegimas). Sergamumas slogomis padažnėja rudenį (spalio mėn.), žiemą (sausio mėn.), pavasarį (kovo mėn.), būtent šiais periodais organizmas imliausias virusinėms infekcijoms. Nežiūrint į tai daugelis iš mūsų serga sloga kartais keletą kartų, o vaikai net 6-8 ir daugiau kartų per metus. Tokie dažni susirgimai – tai visų pirma signalas, perspėjantis apie silpną vietinį ir bendrą imunitetą.

Imuninė sistema yra skirstoma į įgytą (nespecifinį) imunitetą – tai apsigynimo mechanizmai, kuriuos organizmas jau turi prieš kontaktuodamas su patogenais, ir įgimtą (specifinį) – tai apsigynimo mechanizmai, kurie pradeda veikti organizmui kontaktavus su patogenais. Imuninio nespecifinio atsako mechanizme svarbų vaidmenį vaidina fagocitai (monocitai, makrofagai, neutrofilai), kurie savo funkcijas gali atlikti būdami aktyvūs. Suaktyvinti fagocitai, daug aktyviau fagocituoja, sintetina citokinus bei dalyvauja specifiniuose apsigynimo mechanizmuose (aktyvina T ir B limfocitus, kurie tiesiogiai arba gamindami antikūnius susidoroja su patogenais).

Yra daugybė metodų kaip sustiprinti bendrą organizmo atsparumą, tačiau norint sutrumpinti sirgimo laiką, išvengti vis pasikartojančios slogos ir jos sukeliamų komplikacijų, labai svarbu stiprinti vietinį imunitetą. Nosies gleivinė – tai barjeras, kuris nuolat susiduria su aplinkoje esančiais infekcijų sukėlėjais ir būtent čia prasideda kova su patekusiais mikrobais. Suprantama, esant stipriems vietiniams apsigynimo mechanizmams (nosies gleivinė, tonzilės (ryklės, gomurio, liežuvio)) visų pirma, būsime apsaugoti nuo ligos, o susirgus ir greičiau sveiksime.

Jau senovėje mokslininkus stebino iš mielių išskirta medžiaga, galinti apsaugoti nuo infekcijų bei sutrumpinti sirgimo laiką. Vėliau buvo ištirta, kad ši medžiaga – natūralus polisacharidas, beta 1-3 gliukanas – stiprus imuninės sistemos stimuliatorius, stiprinantis organizmo apsauginius mechanizmus, greitinantis gijimą ir užkertantis kelią dažnoms bei pasikartojančioms infekcijoms. Gliukanas savo paviršiuje turi specifinį receptorių (Dectin – 1), galintį prisijungti prie imuninės sistemos ląstelių (makrofagų, monocitų, neutrofilų), kurios pirmosios pradeda kovą su patekusiais mikrobais, ir šias ląsteles aktyvuoja. Imuninės sistemos ląstelės, suaktyvintos gliukano, daug efektyviau atlieka savo funkcijas ir kovoja su patogenais, taip apsaugo mus nuo ligų ir neleidžia mums įsisirgti.

Apie gliukano įtaką esant adenoidų hipertrofijai, sergant rinosinusitais atlikta eilė studijų, publikuotų moksliniuose žurnaluose (Management of Adenoid Hypertrophy: Efficacy Of Beta Gliucan. Tricarico D, Ascione E, etc., Italy. Glucan solution nasal spray vs saline in the treatment of chronic rhinosinusitis: a multi-centric, double blind randomized clinical trial. New Local Therapy in Rhinosinisitis, 2006. ENT Department, University of Siena, University of Bar; ENT Clinic, University of Genova etc.). Naudojant purškalą su gliukanu adenoidų hipertrofijos atveju stiprinama Waldeyer žiedo imunologinė funkcija, pagerinamas mukociliarinis klirensas, sumažėja išvešėję adenoidai, palengvėja kvėpavimas. Esant rinosinusitams (su mikrobine/grybeline infekcija arba be jos) sutrumpinamas sirgimo laikas, sušvelninami ligos simptomai, stiprinamas vietinis imunitetas.

Išgrynintas beta 1-3 gliukanas įeina į Immuwash ®– nosies purškalo sudėtį, kuris kaip tik ir pasižymi imunostimuliacinėmis savybėmis, stiprina vietinį imunitetą ir apsaugo nuo infekcijų.

Immuwash® skirtas dažnų ir užsitęsusių slogų gydymui (sergant adenoiditais, rinosinusitais, esant adenoidų hipertrofijai, polipozei) bei vietiniam imuniteto stiprinimui šaltuoju metų periodu, kada organizmas yra jautriausias infekcijoms. Taigi, vartojant Immuwash® galime apsaugoti save ir savo vaikus nuo šio, daugybę rūpesčių ir komplikacijų sukeliančio susirgimo, o jau sergant sloga – sutrumpinti ligos trukmę, greičiau pasveikti ir užkirsti kelią slogos pasikartojimui.

                        

Immuwash® – nosies purškalas su beta 1-3 gliukanu

 

Savybės:

1. Imunostimuliatorius:

- aktyvina nespecifinį imunitetą, pagerina Waldeyer žiedo imunologinę funkciją, stiprina vietinį imunitetą taip apsaugodamas nuo infekcijų;

- atliktų tyrimų duomenimis, sumažina adenoidų hipertrofiją, pagerina kvėpavimo funkciją.

2. Antibakterinis poveikis:

- sustiprina ir papildo antibiotikų veikimą, taip pat apsaugo nuo antibiotikams rezistentiškų infekcijos formų.

3. Dalyvauja epitelizacijos procese:

- skatina kolageno ir elastinių skaidulų sintezę, taip pagerina pažeisto epitelio atsistatymą.

 Rekomenduojamas:

I. Dažnų ir užsitęsusių slogų gydymui:

Adenoidų hipertrofijos atveju:

-          sumažina išvešėjusius adenoidus,

-          palengvina kvėpavimą,

-          sustiprina Waldeyer žiedo imunologinę funkciją.

Rinosinusito (+/- mikrobinė ar grybelinė infekcija), nosies polipozės gydymui:

-          sumažina nosies užgulimo pojūtį, palengvina alsavimą,

-          pagerina nosies apsivalymo mechanizmus,

-          sumažina spaudimą ir skausmą veido srityje.

 II. Ūminio vidurinio otito gydymui kartu su antibiotikais

-          pagerina sekreto nutekėjimą iš vidurinės ausies per ausies trimitą į nosį,

           normalizuoja nosies sekreto pH.

 III. Po nosies operacijų:

-          skatina epitelizacijos procesus, greitina gijimą,

-          stiprina vietinį imunitetą, apsaugo nuo galimų infekcijų.

 IV. Vietiniam imuniteto stiprinimui šaltuoju metų periodu, dažnų slogų prevencijai.

 V. Nuvalyti, sutepti, drėkinti nosies gleivinę bei atstatyti nosies sekreto pH.

 Vartojimas. Ūminės slogos atveju ir vietinio imuniteto stiprinimui vartoti po 2-3 įpurškimus į kiekvieną nosies landą 3-4 kartus per dieną. Imuniteto stiprinimui ir slogos profilaktikai vartoti po 2-3 įpurškimus į kiekvieną nosies landą 2-3 kartus per dieną.

 Sudėtis. Beta 1-3 gliukanas, izotoninis tirpalas su fiziologiniu pH.

 Pakuotė. 50 ml flakonas su sandariu mechaniniu purkštuvu, 500 dozių.

 DMG, Italija.