Vaikų imuniteto ypatumai

Imunitetas – tai organizmo gebėjimas apsisaugoti nuo infekcijų ir nuo kitų genetiškai jam svetimų medžiagų. Tai – organų, ląstelių ir biologiškai aktyvių medžiagų sistema, kurios užduotis apginti nuo visko, kas genetiškai svetima. Imuninės sistemos organus mūsų organizme galime suskirstyti į pirminius (kaulų čiulpai ir užkrūčio liauka – juose vyksta imuninės sistemos ląstelių gamyba ir diferencijacija) ir į antrinius (adenoidai, tonzilės, limfiniai mazgai, blužnis, plonojo žarnyno pejerio plokštelės, apendikso atauga – juose vyksta kova su organizmui svetimais agentais) organus.

Taip pat imuninė sistema skirstoma į įgimtą ir įgytą.

Įgimtas imunitetas (nespecifinis) – tai apsigynimo mechanizmai, kuriuos žmogus turi dar prieš susidurdamas su ligų sukėlėjais ar kitomis organizmui svetimomis medžiagomis. Šiai sistemai priklauso fiziniai ir cheminiai barjerai (oda, gleivinės, riebalų rūgštys), imuninės sistemos ląstelės  (fagocitai ir kitos ląstelės) bei įvairios biologiškai aktyvios medžiagos.

Įgytas imunitetas (specifinis) – tai apsigynimo mechanizmai, kurie pradeda veikti tik organizmui susidūrus su infekcija ar genetiškai svetimomis medžiagomis ir yra joms specifiški. Šiai sistemai priklauso įvairios imuninės sistemos ląstelės (T ir B limfocitai, APL).

Žmogaus imuniteto visavertiškumas priklauso nuo šių organų, ląstelių bei medžiagų geros funkcijos bei tarpusavio sąveikos. Tai yra sudėtinga savireguliacinė sistema. Sutrikus vienai jos grandžiai gali išsiderinti visas imunitetas.

Imuninis atsakas yra sudėtingas procesas, kuriame dalyvauja daugelis imuninės sistemos grandžių. Patogenui patekus į organizmą, pirmiausia jis turi įveikti odos, kvėpavimo takų ir virškinimo sistemos gleivinės barjerus. Jeigu šie barjerai įveikiami, infekciją naikina neutrofilai, makrofagai ir kitos ląstelės fagocitozės būdu. Makrofagai yra vienos svarbiausių ląstelių, dalyvaujančių imuninio atsako mechanizme ir jų aktyvumas turi didelę reikšmę ligos išsivystymui.

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis dažnai sergantys yra vaikai,kurie auga šeimoje bei nelanko vaikų kolektyvų ir peršalimo ligomis serga dažniau nei 4 kartus per metus. Na, o vaikai, kurie lanko vaikų kolektyvus, vertinami kaip dažnai sergantys, jei serga dažniau nei 10-11 kartų per metus. Kvėpavimo takų ligos sudaro 80-85% visų vaikų ligų, iš jų – 90-93% yra kvėpavimo takų infekcijos bei gripas.

Šios ligos ypatingai padažnėja rugsėjo-gruodžio mėnesiais, kada vaikai pradeda lankyti darželius, mokyklas, turi reikšmės ir prisidedantis emocinis bei fizinis krūvis. Kvėpavimo takų infekcijomis vaikai dažnai serga iki pat gegužės mėnesio. Kolektyvą lankantys vaikai dėl dažnų kontaktų su sergančiaisiais bei nebrandžios imuninės sistemos šiomis ligomis serga ypač dažnai. Na, o kūdikius auginančios mamos turi sergėti savo mažąsias atžalas ne tik nuo sloguojančių bei kosinčių artimųjų, bet ir nuo darželinio amžiaus brolių ar seserų. Tai nelengva užduotis, nes apsaugoti nuo sergančiųjų ar nuo infekcijos nešiotojų visiškai tikriausia neįmanoma. Vistik protingos ir šeimos sveikata besidominčios mamos gali padėti savo mažyliams. Pagrindinė apsauga, žinoma, yra žindymas, grynas oras, grūdinimas, kūdikio higienos laikymasis. Vis dėlto kvėpavimo takų infekcijos mažamečiams yra neišvengiamos. Pagrindine apsauga tokiu metu turėtų būti kokybiški, patikimi, gerai ištirti imunomoduliatoriai (tai medikamentai, skirti imuninės sistemos funkcijų gerinimui), galintys sustiprinti šio mažo organizmo apsaugą.

Imunomoduliatorių yra įvairių rūšių, tačiau gerai žinomi, patikimi šios grupės atstovai yra augaliniai adaptogenai, kuriems priklauso echinacėjos ir gliukano preaparatai.

Gliukanas – gamtinis polisacharidas, kurio randama mielėse, javuose, jūros dumbliuose. Išgrynintas gliukanas (ypatingai beta 1-3 gliukanas) yra stiprus imuninės sitemos stimuliatorius. Mokslininkai beta gliukano sugebėjimą aktyvuoti imuninę sistemą pastebėjo 1940 m., kai iš mielių, naudojamų duonos kepimui, išskyrė paprastą medžiagą, kuri apsaugojo nuo žaizdų, infekcijų, traumų ir vėžio. Šis gliukanas prisijungia prie imuninės sitemos vienų svarbiausių ląstelių – makrofagų – ir jas suaktyvina. Suaktyvintos ląstelės tampa veiklesnės ir stipriau atakuoja svetimus į organizmą patekusius ligų sukėlėjus. Tuo būdu gerinama imuninės sistemos funkcija, vaikai serga rečiau ir lengviau.

 

Immuwash® – nosies purškalas su beta 1-3 gliukanu

 

Nosies purškalas, kuris pasižymi imunostimuliacinėmis savybėmis, stiprina vietinį imunitetą ir apsaugo nuo infekcijų.

 

Immuwash® skirtas dažnų ir užsitęsusių slogų gydymui (sergant adenoiditais, rinosinusitais, esant adenoidų hipertrofijai, polipozei) bei vietiniam imuniteto stiprinimui šaltuoju metų periodu, kada organizmas yra jautriausias infekcijoms. Taigi, vartojant Immuwash® galime apsaugoti save ir savo vaikus nuo šio, daugybę rūpesčių ir komplikacijų sukeliančio susirgimo, o jau sergant sloga – sutrumpinti ligos trukmę, greičiau pasveikti ir užkirsti kelią slogos pasikartojimui.

Immuwash® savybės:

1. Immuwash® aktyvina nespecifinį imunitetą, pagerina Waldeyer žiedo imunologinę funkciją, stiprina vietinį imunitetą taip apsaugodamas nuo infekcijų;

2. Immuwash® atliktų tyrimų duomenimis, sumažina adenoidų hipertrofiją, pagerina kvėpavimo funkciją.

3. Immuwash®pasižymi antibakteriniu poveikiu - sustiprina ir papildo antibiotikų veikimą.

4. Immuwash®dalyvauja epitelizacijos procese - skatina kolageno ir elastinių skaidulų sintezę, taip pagerina pažeisto epitelio atsistatymą.

Immuwash® rekomenduojamas:

I. Dažnų ir užsitęsusių slogų gydymui:

Adenoidų hipertrofijos atveju:

-          sumažina išvešėjusius adenoidus,

-          palengvina kvėpavimą,

-          sustiprina Waldeyer žiedo imunologinę funkciją.

Rinosinusito (+/- mikrobinė ar grybelinė infekcija), nosies polipozės gydymui:

-          sumažina nosies užgulimo pojūtį, palengvina alsavimą,

-          pagerina nosies apsivalymo mechanizmus,

-          sumažina spaudimą ir skausmą veido srityje.

II. Ūminio vidurinio otito gydymui kartu su antibiotikais

-          pagerina sekreto nutekėjimą iš vidurinės ausies per ausies trimitą į nosį,

           normalizuoja nosies sekreto pH.

III. Po nosies operacijų:

-          skatina epitelizacijos procesus, greitina gijimą,

-          stiprina vietinį imunitetą, apsaugo nuo galimų infekcijų.

 

IV. Vietiniam imuniteto stiprinimui šaltuoju metų periodu, dažnų slogų prevencijai.

V. Nuvalyti, sutepti, drėkinti nosies gleivinę bei atstatyti nosies sekreto pH.

Vartojimas. Ūminės slogos atveju ir vietinio imuniteto stiprinimui vartoti po 2-3 įpurškimus į kiekvieną nosies landą 3-4 kartus per dieną. Imuniteto stiprinimui ir slogos profilaktikai vartoti po 2-3 įpurškimus į kiekvieną nosies landą 2-3 kartus per dieną.

Sudėtis: beta 1-3 gliukanas, izotoninis tirpalas su fiziologiniu pH.

 

 

IMMUNOTROFINA® d

 Normaliai imuninės sistemos veiklai palaikyti

 

IMMUNOTROFINA® d – maisto papildas, kuriame yra gliukano, arginino, B grupės vitaminų, vitamino D ir jodo. Immunotrofina d sudėtyje esančios medžiagos:

 • Vitaminai B6, B12 ir D padeda palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą.
 • Pantoteno rūgštis padeda mažinti pavargimo jausmą ir nuovargį.
 • Vitaminas D padeda palaikyti normalią kalcio ir fosforo absorbciją ir (arba) įsisavinimą bei padeda palaikyti normalią raumenų ir kaulų būklę.
 • Jodas padeda palaikyti normalią skydliaukės hormonų gamybą ir normalią skydliaukės veiklą.
 • Mielių beta gliukanai yra mikroelementai, išgaunami iš Saccharomyces cerevisiae.
 • Argininas yra amino rūgštis.

Šių medžiagų papildomas vartojimas padeda palaikyti organizmo fiziologines reakcijas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba ir sveikas gyvenimo būdas.

 

 Sudedamosios dalys: išgrynintas vanduo, fruktozė, L-argininas, iš mielių (Saccharomyces cerevisiae) gauti beta gliukanai, rūgštingumą reguliuojanti medžiaga citrinų rūgštis, vanilės aromato kvapioji medžiaga, konservantai: natrio benzoatas, kalio sorbatas; tirštiklis ksantano derva, vitaminas B5 (kalcio D-pantotenatas), vitaminas B6 (piridoksino hidrochloridas), vitaminas B12 (cianokobalaminas), vitaminas D3 (cholekalciferolis), dažiklis paprastoji karamelė iš sacharozės, kalio jodidas.

 

Rekomenduojamas vartojimas. Vyresniems kaip 3 metų vaikams ir suaugusiesiems gerti 5 – 10 ml skysčio per dieną. Dozę išgerti vieną kartą per dieną nevalgius.

Skystas maisto papildas

Grynasis kiekis – 200 ml.

 

Įspėjimai

 • Maisto papildas neturi būti vartojamas kaip maisto pakaitalas.
 • Neviršyti nustatytos rekomenduojamos dozės.
 • Laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje.
 • Buteliuką laikyti gerai uždarytą.
 • Laikyti toliau nuo karščio šaltinių.
 • Tinkamai saugomo produkto tinkamumo vartoti terminas yra 24 mėnesiai.
 • Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio produkto vartoti negalima.

Kadangi produkte yra natūralių medžiagų, tai gali turėti įtakos jo organoleptinėms savybėms; dėl jų gali pasikeisti spalva ir (arba) skonis, tačiau tai neturi jokios įtakos produkto kokybei.

 

 

Informacija apie maistingumą

100 ml

Paros dozėje,

10 ml

% RMV*

L-argininas

5,5 g

0,55 g

 

Mielių betagliukanai

800 mg

80 mg

 

Pantoteno rūgštis

60 mg

6 mg

100 %

Vitaminas B6

7 mg

0,7 mg

50 %

Jodas

2000 µg

200 µg

133 %

Vitaminas B12

25 µg

2,5 µg

100 %

Vitaminas D3

25 µg

2,5 µg

50 %

*% RMV – referencinė maistinė vertė

 

D.M.G. Italija SRL, Italija